zdj
11 اسفند 1401 - 17:48

پوتین: اوکراین به اقدام تروریستی در روسیه روی آورده است

رئیس جمهور روسیه به نئونازی های اوکراین درباره اقدامات خرابکارانه علیه روس ها هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، رئیس جمهور روسیه نسبت به اقدامات تروریستی اوکراین در خاک این کشور هشدار داد.

«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه امروز پنج شنبه و در واکنش اقدام خرابکاران اوکراین در بریانسک اعلام کرد: امروز یک حمله تروریستی دیگر که از سوی اوکراین انجام شد، آنها به سوی غیرنظامیان و کودکان آتش گشودند.

رئیس جمهور روسیه یادآور شد: اینها همان کسانی هستند که سعی می کنند تا روسیه را از تاریخ و سنت هایش محروم کنند.

پوتین در ادامه تاکید کرد: نیروهای روسی قهرمانانه از مردم ما در برابر نئونازی ها و تروریست هایی محافظت می کنند، که به مدت ۸ سال مردم را در دونباس شکنجه دادند وآنها را کشتند.

رئیس جمهور روسیه هشدار داد که نئونازی های اوکراینی و اربابان آنها موفق نخواهند شد تا روسیه را درهم بریزند.

منابع رسمی روسیه اعلام کردند که در نتیجه حملات اوکراین به مناطقی در مجاورت مرزهای اوکراین، چند نفر کشته و زخمی شدند؛ این در حالی است که منابع مذکور از نفوذ گروه‌های مسلح اوکراین و گروگان‌گیری در فروشگاهی در روستای «لیوبچانی» در استان مرزی «بریانسک» در غرب روسیه خبر دادند.

بر اساس این گزارش، مقامات محلی و خدمات اورژانس در منطقه مرزی بریانسک روسیه اعلام کردند که یک گروه مسلح اوکراینی متشکل از دست کم ۵۰ نفر با نفوذ به منطقه بریانسک، شش نفر را در مغازه‌ای در روستای لیوبچانی گروگان گرفتند. برخی منابع خبری به نقل از رسانه‌های روسیه شمار افراد گروگان گرفته شده را تا حدود ۱۰۰ نفر اعلام کرده‌اند.

در خبری دیگر، مقامات محلی استان «کورسک» روسیه از حمله نیروهای روسیه به مناطقی در این استان و زخمی شدن چند غیرنظامی خبر دادند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1068453