zdj
27 اسفند 1401 - 10:10

زنجان آماده میزبانی از مسافران نوروزی است/ آمادگی 1700 تخت هتلینگ

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان زنجان با اشاره به اینکه زنجان آمادگی میزبانی از مسافران نوروزی گفت: تلاش ما بر این بوده است که ظرفیت شهرستان‌ها را افزایش دهیم و با توجه به رویکرد توزیع سفر، شهرستان‌ها نیز آمادگی بیشتری برای پذیرش مسافران نوروزی داشته باشند.

 سید سعید صفوی، دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان زنجان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: ظرفیت‌های اقامتی استان در درجه اول مربوط به هتل‌ها، مهمانپذیرها، اقامتگاه‌های بومگردی و تأسیسات گردشگری است و مابقی آن نیز مدارس آموزش و پرورش، خانه‌های استیجاری و کمپینگ‌های شهرداری‌ها در سطح شهرهای استان را شامل می‌شود که همگی آماده پذیرش مهمانان نوروزی هستند.

 دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان زنجان افزود: اماکن عمومی از جمله نمازخانه‌ها وسرویس‌های بهداشتی بین‌راهی به‌نوعی نشان‌دهنده سطح فرهنگ استان برای پذیرایی از مسافران و گردشگران است و انتظار می‌رود در اسرع وقت نسبت به رفع مشکلات و کاستی‌ها اقدام شود.

وی با تأکید بر آمادگی کامل برای استقبال از مسافران نوروزی در سطح استان ادامه داد: رویکرد ستاد اجرایی خدمات سفر استان، اولا ارتقاء کیفیت خدمات سفر استان به منظور رضایتمندی مسافران و هموطنانی است که استان زنجان را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب می‌کنند و ثانیا تأکید بر توزیع سفر در سطح استان با هدف توسعه گردشگری در مناطق کمتر توسعه یافته است.

صفوی از اجرای برنامه‌های مختلف در راستای معرفی آداب و رسوم مردم زنجان خاطرنشان کرد: لازم است هماهنگی برای برگزاری آیین‌ها و رسومات مذهبی، برنامه‌های افطار تا سحر، برپایی ایستگاه‌های صلواتی، ایجاد محل‌هایی برای اقامه نماز، آماده سازی مساجد، حسینه‌ها، اماکن فرهنگی-مذهبی و... برای گردشگران در ماه رمضان در نظر گرفته شود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاظر در استان زنجان، 10 هتل، 4 هتل آپارتمان، 4 اقامتگاه سنتی، 17 مهمان پذیر، 17 خانه مسافر، 5 تاسیسات اقامتی در مجتمع‌های گردشگری استان زنجان فعال هستند، افزود: این تعداد مراکز با  677 اتاق و یک هزار و 700 تخت و 160 اقامتگاه بوم گردی و ظرفیت 2 هزار و 400 نفر آماده پذیرایی از مسافران نوروزی هستند.

 دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان زنجان در پایان یاد آور شد: گردشگران نوروزی  می‌توانند با تماس با شماره ۰۹۶۲۹ از محل استقرار و نحوه خدمات رسانی ستاد اسکان خدمات سفر استان‌ها اطلاع پیدا کنند.

پایان پیام/73002

منبع: فارس
شناسه خبر: 1098607